RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ukryci w kontenerze pod stertą złomu chcieli przedostać się do Europy

Publikacja: Piątek, 6 maja (14:39) Aktualizacja: Piątek, 6 maja (14:00)

Hiszpańska gwardia cywilna udaremniła przemyt kilkudziesięciu nieletnich. Część młodych ludzi było ukrytych w kontenerze pod stertą złomu. Kontener był gotowy już do załadunku na statek, który miał odpłynąć z portu w Melilli, hiszpańskiej enklawie w Afryce Północnej.

W sumie Hiszpanie zatrzymali 73 nieletnich imigrantów. 15 z ich było już w kontenerze, kolejnych 58 ukrywało się na terenie portu w oczekiwaniu na swoją kolej.

Młodzi imigranci nie mieli przy sobie żadnych dokumentów i zostali oddani pod opiekę służb socjalnych.

(j.)
 

Źródło: RMF24
Dalsza część artykułu pod materiałem video: