RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ukraina przekracza gazowe limity

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ukraina zużyła już cały przewidziany na miesiąc limit gazu – twierdzi rosyjski Gazprom. Koncern wcześniej wielokrotnie zarzucał Kijowowi, że pobiera za dużo błękitnego paliwa. O zwiększonym zapotrzebowaniu na gaz mówi także szef ukraińskiego Naftohazu.

Zdaniem Ołeksija Iwczenki przyczyną nadmiernego zużycia jest mróz i zwiększone zapotrzebowanie ukraińskich odbiorców. Stwierdził jednak, że sytuacja została omówiona ze stroną rosyjską i zwiększony pobór gazu został uzgodniony.

Gazprom jest jednak innego zdania. - Trudno określić jako zgodę codzienne telegramy z wymogami ograniczenia spożycia gazu i powrotu do zakontraktowanych ilości poboru tego surowca na dobę - tłumaczy przedstawiciel rosyjskiego Gazpromu Siergiej Kuprijanow.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: