Przemytników ujęto w obwodzie wołyńskim na terytorium Ukrainy, niedługo po tym, jak przekroczyli przejście graniczne Dorohusk-Jagodzin. Przy zatrzymanych znaleziono dwa kilogramy amfetaminy i półtora tysiąca tabletek ekstazy. Narkotyki z tego przemytu – jak ustaliła SBU – miały trafić m.in. do Kijowa.
Mężczyznom postawiono zarzuty przemytu narkotyków i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.