RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

UJ: Rektor czeka na publikację orzeczenia TK

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego nie przekaże do Instytutu Pamięci Narodowej żadnych oświadczeń lustracyjnych swoich pracowników, dopóki nie uprawomocni się orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Poinformowała o tym rzeczniczka uniwersytetu Katarzyna Pilitowska.

Ze względu na to, że te przepisy nie były interpretowane jednoznacznie, rektor podjął decyzję, że to Trybunał Konstytucyjny i jego orzeczenie będzie tym momentem, w którym my jako uniwersytet podejmiemy decyzję o przesłaniu dokumentów zebranych u nas do IPN – zapewnia:

Wiadomo już, że orzeczenie Trybunału w sprawie ustawy lustracyjnej zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw najwcześniej w piątek. Sędziowie zakwestionowali zgodność ustawy z konstytucją w kilkudziesięciu punktach.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: