RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

UJ: Dodatkowy rok nauki dla studentek pielęgniarstwa

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

160 studentek wydziału pielęgniarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego dopiero w przyszłym roku otrzyma tytuł magistra. O dodatkowym roku nauki, studentki dowiedział się na dwa tygodnie przed obroną prac magisterskich.

Po kilkudniowych naradach prawników dziś poznaliśmy ostateczne stanowisko uczelni w tej sprawie. Jak się okazało mogła ona wcześniej poinformować studentki o tych komplikacjach, ponieważ odpowiednie przepisy ukazały się już rok temu. Uczelnia zlekceważyła jednak studentów i teraz próbuje wszystko nadrobić dobra miną. Jedyne co oferuje to dogodne rozłożenie zajęć w przyszłym roku akademickim i obniżkę czesnego o 50 procent.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: