RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tysiące gdańszczan bez ogrzewania

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad 150 tysięcy mieszkańców Gdańska nie ma ciepłej wody ani ogrzewania. Powodem jest awaria magistrali ciepłowniczej zasilającej kilka dzielnic. Ciepła nie będzie do wieczora.

Prace przy usuwaniu awarii – jak relacjonuje nasz reporter Wojciech Jankowski – przebiegają zgodnie z planem. Wkrótce robotnicy mają przystąpić do zaspawania szczelny, przez którą w ciągu godziny wydobywało się niemal 15 ton gorącej wody. To największa awaria tego typu w historii miasta.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: