RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trzy miasta powalczą o lekkoatletyczne MŚ

Publikacja: Poniedziałek, 21 września (07:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pekin, Tokio i Rio de Janeiro walczyć będą o organizację lekkoatletycznych mistrzostw świata w 2015 roku. Najpóźniej do tego grona dołączyła stolica Chin - swoją gotowość do zorganizowania mistrzowskiej imprezy zgłosiła dopiero po mistrzostwach świata w Berlinie.

W październiku do Pekinu przyjadą przedstawiciele IAAF, którzy sprawdzą, czy "Ptasie Gniazdo" jest przystosowane do rozgrywania w nim konkurencji lekkoatletycznych. Jest jednak mało prawdopodobne, by obiekt nie dostał aprobaty światowych władz, bowiem rok temu właśnie tam odbyła się rywalizacja olimpijska.

W 2011 roku mistrzostwa świata odbędą się w koreańskim Daegu, a dwa lata - później w Moskwie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: