RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trzeci spacer kosmiczny misji Discovery

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kosmonauci z promu Discovery odbyli trzeci spacer kosmiczny. Amerykanie montowali nowy system energetyczny dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Prace przy nowych bateriach słonecznych ISS astronauci z amerykańskiego wahadłowca, przycumowanego do stacji, rozpoczęli w otwartej przestrzeni w środę i kontynuowali w czwartek.

Wahadłowiec Discovery z siedmioosobową załogą przycumował do ISS w nocy z poniedziałku na wtorek. Jego powrót na Ziemię zaplanowano na najbliższy czwartek.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: