RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trzech żołnierzy NATO zginęło w Afganistanie

Publikacja: Niedziela, 8 sierpnia (08:38) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzech amerykańskich żołnierzy NATO zginęło w południowym Afganistanie - podały siły koalicji międzynarodowej. Według oświadczenia NATO, dwóch Amerykanów zginęło w ataku rebeliantów. Trzeci żołnierz, którego narodowości nie podano, zginął w wybuchu bomby.

Ostatnie ofiary podnoszą do 11 liczbę zabitych w sierpniu żołnierzy NATO w Afganistanie. Straty ponoszone prze siły sojuszu są tego lata szczególnie ciężkie. W czerwcu zginęło 103 żołnierzy - najwięcej w ciągu miesiąca od początku trwającej już prawie 9 lat wojny w Afganistanie.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: