W Trójmieście czas jarmarków! Na ulicy Świętojańskiej W Gdyni i na Targu Węglowym w Gdańsku stanęły już świąteczne jarmarki. W Sopocie jarmark pojawi się jutro przed kościołem Św. Jerzego.

W Gdańsku jarmark nie cieszy się sympatią mieszkańców, którzy narzekają, że co roku to samo, że nie można tam dostać nic konkretnego i że jarmark utrudnia spacerowanie po Długim Targu. Można tam dostać świąteczne ozdoby, tureckie perfumy, akcesoria kuchenne a nawet środki czystości. Jest tam również stoisko wróżki, która przepowiada przyszłość. Na uwagę zasługuje stoisko z kolorowymi skarpetkami, które się cieszy dużym powodzeniem wśród najmłodszych gdańszczan. Wzrok przyciąga również stoisko z przyprawami z całego świata.

Natomiast jarmark w Gdyni ma charakter folklorystyczny. Spróbujecie tam lokalnych specjałów i zakupicie regionalne pamiątki, rękodzieło, ozdoby świąteczne oraz wyroby lokalnych artystów. Jednak niektórzy narzekają, że stoisk jest za mało i że wielkością jarmark nie dorównuje temu w Gdańsku. Dzięki całej oprawie można poczuć atmosferę Świąt.

W Sopocie jarmark stanie dopiero jutro. Trochę późno, bo jak mówią mieszkańcy Sopotu prezenty już mają i na jarmark się nie wybiorą.