RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szwedzi mistrzami olimpijskimi w hokeju

Publikacja: Niedziela, 26 lutego (17:02) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ostatni złoty medal igrzysk olimpijskich w Turynie przypadł Szwecji. Wywalczyli go hokeiści, którzy w finałowym meczu pokonali innych Skandynawów – Finów. Brąz zdobyli wczoraj Czesi, którzy wygrali z zawodnikami z Rosji.

W meczu finałowym Szwecja wygrała z Finlandią 3:2 (0:1, 2:1, 1:0). Wcześniej oba zespoły twierdziły, że taki skład finału bardzo im odpowiada.

Szwedzi po wpadce w meczu grupowym, kiedy to przegrali z Rosją 0:5, z meczu na mecz spisywali się coraz lepiej. Ich rywale z kolei zostali uznani za rewelację turnieju – wygrali wszystkie wcześniejsze mecze w Turynie, a w pięciu nawet nie stracili bramki. Nie udała się jednak powtórka sprzed 11 lat, kiedy to Finowie wywalczyli jedyny jak do tej pory tytuł mistrzów świata, pokonując właśnie Szwecję.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: