RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szwecja: 17-letni Polak próbował przemycić kokainę

Autor: Publikacja: Sobota, 24 września (09:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Siedemnastoletni Polak został oskarżony przez szwedzką prokuraturę o przemyt kokainy. Chłopaka zatrzymano w sierpniu na lotnisku Arlanda; próbował wwieść do Szwecji 2,5 kilograma narkotyku.

Rynkowa wartość tej ilości narkotyku to prawie 900 tysięcy złotych. Nastolatkowi za przywiezienie narkotyków obiecano 10 tysięcy dolarów, teraz grozi mu czteroletni pobyt w domu poprawczym, a następnie na deportacja ze Szwecji.

Proces 17-latka oraz 21-letniego Szweda, który zlecił Polakowi przemyt, ma się rozpocząć w najbliższy piątek.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: