RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szpital w Zgierzu w tarapatach

Publikacja: Piątek, 11 grudnia (19:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Zgierzu w Łódzkiem ograniczono liczbę pacjentów z rakiem tarczycy, przyjmowanych na oddział miejscowego szpitala. Z kolei do poradni endokrynologii na ten rok już nie można się zarejestrować. Placówka wykorzystała wszystkie pieniądze, przyznane przez NFZ w tym roku.

Przyjęła też o 40 procent więcej pacjentów, niż zapisano w kontrakcie z Funduszem. Problem polega na tym, że nikt szpitalowi za to nie płaci - mówi reporterce RMF FM Agnieszce Wyderce rzecznik szpitala Łukasz Zimka. Posłuchaj:

Przyjęcia mają zostać wznowione, kiedy placówka podpisze kontrakt na przyszły rok.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: łódzkie

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: