Szpital w Zgierzu w tarapatach
Publikacja: Piątek, 11 grudnia (19:15)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
W Zgierzu w Łódzkiem ograniczono liczbę pacjentów z rakiem tarczycy, przyjmowanych na oddział miejscowego szpitala. Z kolei do poradni endokrynologii na ten rok już nie można się zarejestrować. Placówka wykorzystała wszystkie pieniądze, przyznane przez NFZ w tym roku.
Przyjęła też o 40 procent więcej pacjentów, niż zapisano w kontrakcie z Funduszem. Problem polega na tym, że nikt szpitalowi za to nie płaci - mówi reporterce RMF FM Agnieszce Wyderce rzecznik szpitala Łukasz Zimka. Posłuchaj:
Przyjęcia mają zostać wznowione, kiedy placówka podpisze kontrakt na przyszły rok.