RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szkoci walczą o swoje dobre imię

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Szkocka Partia Narodowa zamierza złożyć skargę na Niemców. Ale niewykluczone, że dostanie się także innym nacjom. Szkoci są oburzeni, ponieważ niemieckie reklamy promujące wyprzedaże, mówią o prawdziwie szkockich cenach. A w prasie wszystko co tanie otrzymuje przedimek „mac”, którym poprzedzane są nazwy szacownych szkockich klanów, np. mac Donnchadów.

Dlatego też politycy z północy wyspy w poczuciu narodowej dumy zamierzają złożyć oficjalną skargę do niemieckiego urzędu regulującego kwestie marketingowe. Jak powiedział jeden z przedstawicieli Szkockiej Partii Narodowej nikomu nie przyszłoby do głowy, by w ten sposób oczerniać ortodoksyjnych Żydów. Dlaczego więc – jak zaznacza – cierpieć mają Szkoci?

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Szkocja

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: