Autobusem jechało 65 osób. Według hiszpańskich mediów w większości byli to holenderscy turyści, spędzający wakacje na katalońskim wybrzeżu. Pasażerowie pojazdu jechali na wycieczkę do Barcelony.
Niejasne są okoliczności wypadku. Według rzecznika miejscowej straży pożarnej autobus wypadł z drogi na ostrym zakręcie i uderzył w inny pojazd.