RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sześć ofiar katastrofy autobusu w Hiszpanii

Publikacja: Piątek, 31 lipca (07:37) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

6 osób zginęło, a 39 zostało rannych w wypadku autobusu pod Barceloną. Do wypadku doszło przed północą w rejonie Sant Pol de Mar. Jak informują służby ratownicze, część rannych jest w bardzo ciężkim stanie.

Autobusem jechało 65 osób. Według hiszpańskich mediów w większości byli to holenderscy turyści, spędzający wakacje na katalońskim wybrzeżu. Pasażerowie pojazdu jechali na wycieczkę do Barcelony.

Niejasne są okoliczności wypadku. Według rzecznika miejscowej straży pożarnej autobus wypadł z drogi na ostrym zakręcie i uderzył w inny pojazd.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: