W piątek Alonso odszedł z zespołu McLaren-Mercedes. Przez cały ostatni sezon zarzucał swoim zwierzchnikom faworyzowanie debiutującego w Formule 1 Lewisa Hamiltona.
Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 odszedł z zespołu McLaren-Mercedes za porozumieniem stron. Dzięki temu dwuletni kontrakt został rozwiązany bez żadnych konsekwencji finansowych.