W czasie spotkania szefów dyplomacji obu krajów rozmawiano także o przyszłym spotkaniu prezydentów, Lecha Kaczyńskiego i Władimira Putina. Według strony polskiej, miałoby się ono odbyć w „możliwie najszybszym terminie”. Mówi się o końcu roku.
Rozmawiano także o eksporcie polskiej żywności do Rosji oraz budowie Gazociągu Północnego.