RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szef łódzkiego szpitala MSWiA zwolniony

Publikacja: Poniedziałek, 12 czerwca (17:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

"Rażące uchybienia w pracy " - tak przedstawiciele MSWiA uzasadniają dyscyplinarne zwolnienie dyrektora resortowego szpitala w Łodzi. Wojciech Szrajber miesiąc temu stanął po stronie strajkujących lekarzy i nie zgodził się na ich zwolnienie. Dziś sam odebrał wymówienie.

Według resortu, działania dyrektora naraziły zdrowie pacjentów. Szrajber nie zgadza się z takim zarzutem. Nikt się do mnie nie zwrócił z tego typu skargami. Ponad setka chorych przyjęta w okresie strajku w stanach zagrożenia życia – bo tylko takich przyjmowano do szpitala – znalazłaby się praktycznie bez opieki. To by dopiero było narażanie zdrowia i życia pacjentów – mówi Szrajber. Były dyrektor zapowiedział, że swoich praw będzie dochodził w sądzie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: