Jeszcze wczoraj warunki w Tatrach były dobre, ale już dziś z każdą godziną przybywa chmur i widoczność powoli spada.
Tatrzański Park Narodowy przypomina turystom, że do końca sezonu letniego nie powinni wędrować po Tatrach w nocy, bo formalnie szlaki zamknięte są od zmierzchu do świtu.
Wycieczki należy rozpoczynać jak najwcześniej, bo dzień jest coraz krótszy. Ranki i wieczory są już bardzo chłodne. Dlatego warto spakować do plecaka ciepłe ubranie, termos i latarkę.