RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szczepionkowy skandal w Belgii

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Piłkarze dwóch belgijskich klubów, Anderlechtu i Standardu, zostali zaszczepieni przeciwko świńskiej grypie. Problem w tym, że prawo do takich zabiegów mają tylko osoby z grup ryzyka.

Piłkarze na kobiety w ciąży czy chorych nie wyglądają, pomimo to zostali zaszczepieni. To oznacza, że władze klubów zdobyły leki niezgodnie z zaleceniami Belgijskiego Komitetu Pandemicznego. Obecnie trwa śledztwo w tej sprawie. Kluby tłumaczą się, że ich piłkarze często podróżują, latają samolotami i są szczególnie narażeni na kontakt z wirusem. Ich zdaniem, także FIFA i UEFA wymagają szczepień od piłkarzy biorących udział w międzynarodwych rozgrywkach.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: szczepionki

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: