RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szczecińscy lekarze popełnili błąd w sztuce?

Publikacja: Wtorek, 25 kwietnia (11:08) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Szczecińska prokuratura bada, czy lekarze ze Szpitala Miejskiego w Szczecinie popełnili błąd lekarski, wyniku którego mogło dojść do śmierci 23-letniej kobiety. Pacjentka dwukrotnie przyjeżdżała na izbę przyjęć szczecińskiego szpitala, prosząc o pomoc. Lekarze zdiagnozowali u niej... świąteczne przejedzenie.

Kobieta w końcu została przyjęta na oddział; lekarze nie widzieli jednak konieczności operowania. Na drugi dzień kobieta zmarła.

Prokuratura zażądała dokumentacji ze szpitala miejskiego. O przyczynach zgonu będzie można mówić dopiero, kiedy znane będą wynik badań histopatologicznych i po opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: