RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Stypendia w dół, czesne za akademik w górę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Politechnika Wrocławska obniżyła studentom stypendia socjalnie i naukowe średnio o 15 procent. W tym czasie podrożały miejsca w akademikach. Tę dziurę w studenckim budżecie, żacy będą musieli załatać dodatkową pracą, choćby dorywczą.

Z wrocławskimi studentami rozmawiała reporterka RMF FM Barbara Zielińska:

W skali miesiąca studenci po obniżkach stypendiów i podwyżkach za miejsce w akademiku, mogą być stratni nawet 300 złotych. Rozczarowani są przede wszystkim ci, którzy otrzymywali stypendia naukowe:

Uczelnia broni się - student uczy się dla siebie, a nie dla pieniędzy. Studenci też mają kontrę - ta wiedza kosztuje i coraz więcej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Akademik

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: