Z Baku dopływają wykluczające się informacje. Według azerbejdżańskiego resortu spraw wewnętrznych, napastnik był jeden – to student afro-arabskiego pochodzenia. Zdaniem innych źródeł ogień z pierwszego piętra budynku otworzyło dwóch mężczyzn. Napastnikiem miał być rzekomo Gruzin, a jego pomocnikiem Syryjczyk.
Agencja informacyjna Interfaks podaje, że powodem strzelaniny była kłótnia studentów. Azerbejdżańskie MSW dodaje, że napastnik został zatrzymany. Inne z kolei źródła podają, że został zabity lub popełnił samobójstwo. Budynek uczelni jest otoczony przez milicję i oddziały specjalne Gartal.