RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Strażacy pomagają w walce z groźnymi owadami

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Śląscy strażacy odnotowali rekordową liczbę interwencji związanych z usuwaniem gniazd os i szerszeni. Do takich zdarzeń wyjeżdżali już w tym roku ponad 3,5 tysiąca razy.

Najgorsze jednak przed strażakami - twierdzi młodsza kapitan Aneta Gołębiowska. Najwięcej interwencji związanych z usuwaniem groźnych owadów przypada bowiem na sierpień i wrzesień. Przede wszystkim wyjeżdżamy do usuwania gniazd groźnych owadów znajdujących się w na budynkach użyteczności publicznej – takich jak przedszkola, szkoły czy place zabaw - dodaje Gołębiowska.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: