Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 w Olsztynie ma nadzieję, że do dzieci dotrze przekaz o zagrożeniu. Podkreśla przy tym, że nie należy zniechęcać uczniów do dzielenia się z innymi. Chodzi o to, by zachować podstawowe zasady higieny i nie obdarowywać kolegów nadgryzioną kanapką.
Stop „dzieleniu się” bakteriami w szkołach
"Nie dawaj gryza", "nie dawaj liza", "nie dawaj łyka" - plakaty z takimi hasłami pojawiły się w szkołach. Ostrzegają one dzieci przed groźnymi meningokokami, wywołującymi sepsę.
Tagi:
bakterie