RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Spór o zapłatę za rozbiórkę MTK

Publikacja: Środa, 28 lutego (21:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Międzynarodowe Tragi Katowickie nie chcą zapłacić Skarbowi Państwa około 2 mln złotych. Prawnik spółki Grzegorz Słyszyk zaproponował wpłacenie tylko części tej kwoty. Reszta mogłaby, jego zdaniem, zasilić fundusz pomocy ofiarom ubiegłorocznej katastrofy.

Pewna kwota wpływa do budżetu państwa, a pozostała kwota, którą spółka może w sposób słuszny i zgodny z prawem kwestionować, zostanie przeznaczona na fundusz - mówi Grzegorz Słyszyk.

Wojewoda śląski proponuje spłatę zadłużenia w ratach przez trzy najbliższe lata. Termin pierwszej wpłaty minął w połowie lutego. Pieniędzy spółka nie wpłaciła.

Hala wystawowa MTK zawaliła się 28 stycznia ubiegłego roku podczas wystawy gołębi pocztowych. Pod gruzami zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych. Winą za katastrofę prokuratura obarczyła m.in. byłych szefów MTK.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: