Dowódca bielskiej jednostki podpułkownik Adam Stręk w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że przygotowania żołnierzy wyjeżdżających na misję były bardzo intensywne i różnorodne. Szkolili się m.in. w Tatrach Wysokich, by poznać górskie warunki, z którymi zetkną się w Afganistanie.
Ppłk Stręk dodał, że około 60 proc. żołnierzy z bielskiej jednostki, którzy jadą do Afganistanu, mają już za sobą udział w misjach w Kosowie i Iraku.
Żołnierze z Bielska-Białej będą stacjonowali w Bagram. Wrócą za pół roku.
18. Bielski Batalion Desantowo-Szturmowy im. kapitana Ignacego Gazurka jest elitarną jednostką Wojska Polskiego. Żołnierze tej jednostki uczestniczyli w misjach w Kosowie i Iraku.