W Sejmie znalazłoby się jeszcze ugrupowanie Pawła Kukiza i PSL. Frekwencja wyniosłaby 51 procent.
W nowym parlamencie Zjednoczona Prawica, czyli PiS z Solidarną Polską i Polską Razem, miałaby 235 posłów, PO – 155, ugrupowanie Pawła Kukiza – 47, PSL – 22. Jeden mandat miałaby Mniejszość Niemiecka, której nie obowiązuje 5-procentowy próg wyborczy.
Zjednoczona Lewica nie znalazłyby się w Sejmie, ponieważ próg wyborczy dla koalicji wynosi 8 procent.
TVP Info
(mpw)