RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

SONDA: Co dalej z gimnazjami?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Gimnazja to błąd – mówi RMF minister edukacji narodowej Roman Giertych. W przyszłym tygodniu szef MEN spotka się w tej sprawie z ekspertami.

Ostateczna decyzja będzie zależeć od tego właśnie grona ekspertów. Uważam, że to był błąd wprowadzenie gimnazjów. Natomiast czy w tej chwili prosty powrót do tego co było przedtem jest najlepszym rozwiązaniem – nie chciałbym przesądzać – mówi minister edukacji. Opozycja od razu odpowiada, że byłoby to fatalne posunięcie: Szkoła nie potrzebuje rewolucji, szkoła potrzebuje spokoju, pomocy. Tyle tylko, że na razie nikt nie wie, co mogłoby tej szkole pomóc.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: