RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Somalia: Piraci uwolnili niemiecki statek transportowy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Somalijscy piraci zwolnili uprowadzony trzy miesiące temu niemiecki frachtowiec. Za jednostkę i załogę zapłacono okup w wysokości 1,8 miliona dolarów.

Piraci nie ujawnili nazwy statku. Według francuskiej agencji prasowej AFP jedyną niemiecką jednostką porwaną u wybrzeży Somalii był frachtowiec „Hansa Stavanger” z 24 osobami na pokładzie. Bandyci uprowadzili go na początku kwietnia. Jednak zdaniem resortu dyplomacji Niemiec chodzi o jednostkę MV "Victoria".

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: