RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śnieżyce w Bośni. Tysiące domów bez prądu

Publikacja: Wtorek, 13 października (13:39) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pozrywane linie energetyczne, połamane drzewa - to efekt śnieżycy, jaka nawiedziła Bośnię i Hercegowinę. W całym kraju tysiące gospodarstw zostało pozbawionych prądu. Najgorzej jest jednak w rejonie Sarajewa, gdzie spadło 20-30 centymetrów śniegu.

Opady śniegu przyszły w tym roku do Bośni i Hercegowiny wcześniej niż zwykle. Gałęzie drzew, które nie zrzuciły jeszcze liści, łamią się pod ciężarem śniegu, spadając na drogi i na linie energetyczne.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: śnieg prąd

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: