RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Słowacja: 4 górników zginęło w kopalni

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

4 górników zginęło w katastrofie w kopalni węgla brunatnego niedaleko miasta Novaky w zachodniej Słowacji. Zawał nastąpił około 200 metrów pod ziemią.

Ciał wszystkich górników dotąd nie odnaleźliśmy, ale komisja ogłosiła, iż warunki na dole wykluczają, by ktoś pozostał przy życiu - powiedział dyrektor kopalni Stanislav Gursky.

Ofiary wypadku to górnicy w wieku od 32 do 45 lat, wszyscy mieli żony i dzieci. W strefie katastrofy było jeszcze siedmiu innych ludzi, którzy ocaleli.

W trakcie zawału przemieściło się około 2 tysiące metrów sześciennych wody, żwiru i ziemi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: