RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śląsk: Jedna doba i 20 zawalonych dachów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Śnieg na dachach wciąż jest bardzo niebezpieczny. Tylko w ciągu minionej doby na Śląsku pod jego naporem zawaliło się 20 dachów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Z jednego z domów w Nakle Śląskim trzeba było ewakuować dziesięć osób. Powodem były pęknięcia w konstrukcji budynku. W Zabrzu natomiast zawalił się dach opuszczonego amfiteatru. Mokremu śniegowi nie sprostały także dachy wielu niezamieszkałych domów, budynków gospodarczych i nieużywanych hal produkcyjnych.

Bilans zawalonych dachów tegorocznej zimy jest wyjątkowo tragiczny. Być może właśnie śnieg był przyczyną tragedii w katowickiej hali targowej, gdzie pod gruzami zginęło 65 osób. Po tym wydarzeniu w całym kraju rozpoczęło się masowe odśnieżanie dachów. Jednak wciąż pojawiają się informacje o kolejnych katastrofach budowlanych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: