RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Skrzynki pocztowe odchodzą do lamusa

Publikacja: Czwartek, 30 lipca (09:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Charakterystyczne czerwone "blaszaki" znikają z polskich ulic. W myśl nowych unijnych przepisów na dwa tysiące mieszkańców może teraz przypadać tylko jedna skrzynka pocztowa, a i to przy założeniu, że promień dostępu do niej nie jest większy niż pół kilometra. Poczta Polska już zabrała się za likwidowanie zbędnych skrzynek. Z samej tylko Bydgoszczy zniknęło ich ostatnio 70.

Powód usuwania "blaszaków" jest prosty - Polacy prawie nie piszą już tradycyjnych listów. Wprawdzie przez Pocztę Polską nadal przechodzi ok. 140 milionów przesyłek miesięcznie, a więc teoretycznie przypada 3,5 na jednego Polaka, ale nikt nie ma złudzeń: torba listonosza to niemal w całości korespondencja banków i ulotki.

Spójrzmy prawdzie w oczy – kto z nas napisał ostatnio choćby jeden list? Skoro już nie pamiętam, to musiało być dawno… Dwa lata temu? - mówili reporterowi RMF FM Tomaszowi Fenske mieszkańcy Bydgoszczy. Chociaż jednocześnie wielu podkreśla, że za widokiem klasycznej czerwonej skrzynki będzie po prostu tęsknić. Posłuchaj relacji:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: list

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: