RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Salwador: Erupcja wulkanu Ilmatepec

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Salwadorze w Ameryce Środkowej doszło do erupcji wulkanu Ilmatepec. Władze ewakuowały ludzi mieszkających na zboczach wulkanów. Na szczęście nikt nie zginął.

Ilmatepec jest największym wulkanem w Salwadorze. Położony jest on ok. 40 km od stolicy kraju. Wulkan był uśpiony od ponad stu lat. Jego aktywność zaczęła wzrastać od czerwca 2004 r.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: