Prokuratura skierowała do sądu wnioski o aresztowanie na trzy miesiące 27-latka i 33-latka podejrzanych o zabójstwo 19-latka i usiłowanie zabójstwa trzech innych mężczyzn. Do tragedii doszło w niedzielę w nocy podczas bójki na warszawskiej Pradze-Południe.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prokurator Renata Mazur poinformowała, że podczas przesłuchania mężczyźni nie przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia.

Występują pewne różnice między ich wyjaśnieniami a zeznaniami świadków. Prokurator, który teraz będzie weryfikował te wyjaśnienia, podjął decyzję o wystąpieniu do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania - powiedziała Mazur.

Policja zatrzymała 33-letniego Macieja S. i 27-letniego Wiktora Ł. w poniedziałek. Wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie po przesłuchaniu postawiono im zarzuty.

Do tragedii doszło w niedzielę wieczorem na osiedlu przy ulicy Ostrobramskiej. Na klatce schodowej w jednym z bloków pięciu mężczyzn głośno się zachowywało. Dwóch innych zwróciło im uwagę. Mężczyźni wyszli z klatki schodowej, ale pod blokiem doszło do bójki.

W jej wyniku jeden z pięciu zaatakowanych mężczyzn - pchnięty nożem - zginął na miejscu, a trzech z ranami kłutymi trafiło do szpitala. Piąty mężczyzna z tej grupy nie odniósł obrażeń.

Podejrzanym grozi kara dożywotniego więzienia.