RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rząd zajmie się nowym prawem dla kierowców

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W przyszłym tygodniu rząd zajmie się nowym prawem dla kierowców. Kandydaci, by uzyskać prawo jazdy, będą musieli spełnić nowe warunki, np. przejść badania psychologiczne. Prawdopodobnie powróci tzw. „zielony listek”.

Planuje się również wprowadzenie dwuletniego okresu próby dla młodych kierowców. jeżeli pojazdem będzie kierował nietrzeźwy kierowca, to - zgodnie z założeniami projektu nowego kodeksu drogowego – zostanie skierowany na kurs przeciwalkoholowy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: