Obsada do dziś była wielką tajemnicą. Już wiadomo, że w najnowszym filmie Wajdy zagrają m.in. Danuta Stenka, Krzysztof Kolberger, Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat i Maja Komorowska.
Zdjęcia będą powstawać w całej Polsce – głównie w Krakowie i Warszawie. Na ekrany polskich kin obraz trafi jesienią 2007 r.