RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Równouprawnienie po hiszpańsku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Władze hiszpańskiego miasta Fuenlabrada zdecydowały, że na połowie znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej narysowane i podświetlane postaci będą kobietami - w spódnicach i z końskim ogonem.

W ten sposób rajcy chcą walczyć z seksizmem. Hiszpański podatnik nie zapłaci za to ani centa, bo znaki zmienione zostaną przez producentów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: