RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosja wykryła "szereg naruszeń". I zamknęła restauracje McDonald's

Publikacja: Środa, 20 sierpnia (20:40) Aktualizacja: Środa, 20 sierpnia (20:00)

​Rosyjska służba ochrony konsumentów Rospotriebnadzor powiadomiła, że zakazała tymczasowo działania czterem lokalom McDonald's w Moskwie. Jako powód podała wykrycie w nich wielu uchybień sanitarnych w trakcie kontroli między 18 a 20 sierpnia. Sieć restauracji oświadczyła, że bada zarzuty.

McDonald's wstrzymał działanie w Moskwie trzech z czterech lokali, w których służba ochrony konsumentów wykryła uchybienia - wynika z oficjalnego oświadczenia amerykańskiej sieci.

"Badamy istotę przedstawionych zastrzeżeń w celu określenia działań, niezbędnych do jak najszybszego otwarcia lokali dla konsumentów" - głosi oświadczenie McDonald'sa. Kompania według rosyjskich mediów zapewniła o zamiarze pozostania w Rosji.

W Moskwie jest kilkadziesiąt restauracji McDonald's.

(abs)

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: