RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosja wycofa się z układu o likwidacji rakiet?

Publikacja: Piątek, 16 lutego (10:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wycofanie się Rosji z układu o likwidacji rakiet średniego i krótkiego zasięgu z 1987 roku może być "sporym problemem" dla Stanów Zjednoczonych, ale przede wszystkim dla Europy - przyznał amerykański sekretarz obrony Robert Gates.

Szef sztabu generalnego rosyjskich sił generał Jurij Bułajewski, zagroził wczoraj, że Moskwa wycofa się z układu, jeśli USA rozmieszczą elementy tarczy rakietowej w Polsce i Czechach.

Wyjście Rosji z układu będzie równoznaczne ze wznowieniem zimnej wojny z Zachodem - pisze dziś "Niezawisimaja Gazieta". Świat znów zacznie pogrążać się w wyścigu zbrojeń - podkreśla moskiewski dziennik.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: