Kubica zakończył pierwszą fazę rehabilitacji po wypadku, do którego doszło 6 lutego podczas rajdu samochodowego w Ligurii. Kierowca przeszedł już cztery poważne operacje nogi, barku i ręki.
"Dziękujemy Robertowi za siłę i jego chęć uczestniczenia w żmudnej rehabilitacji. Pierwsza jej faza dobiegła pomyślnie do końca. Nie było żadnych komplikacji. Teraz czeka go kolejny etap, na pewno bardziej intensywny" - można przeczytać na stronie Renault.
Polski kierowca Formuły 1 po wypadku spędził w szpitalu dwa miesiące. Wyszedł na święta Wielkanocne, ale wrócił do szpitala, aby kontynuować leczenie.