RMF FM było we wrześniu najczęściej cytowanym medium w Polsce - wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Monitorowania Mediów. Inne redakcje aż 665 razy powoływały się na informacje zdobyte przez dziennikarzy RMF FM.Królikowski: Myślę, że jest prawdopodobne, że prokurator generalny idzie na wojnę z prezydentem

"Przygotowałem swoją żonę i dzieci na to, że mogę być zatrzymany, a swoich współpracowników w kancelarii, że może wejść CBŚP i zajmować akta klient" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM prof. Michał Królikowski. Jak ustalili nasi reporterzy, prof. Królikowski - bliski współpracownik... czytaj więcej

Drugie miejsce w rankingu przypadło "Rzeczpospolitej" - 515 powołań. Aż o 220 cytowań wyprzedziliśmy trzecie w zestawieniu Radio ZET.

Na czwartym i piątym miejscu znalazły się odpowiednio "Dziennik Gazeta Prawna" i "Sieci Prawdy".

We wrześniu największą uwagę dziennikarzy w Polsce przykuła sprawa powiązań finansowych Michała Królikowskiego oraz kontynuacja tematu reformy sądownictwa w Polsce.

Badanie przeprowadzono na podstawie 6 178 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 30 września 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 6 294 razy (2 892 razy w prasie, 2 578 w telewizji i 824 w radio).