Rio: Sztangiście odebrano medal, bo był na dopingu
Publikacja: Czwartek, 18 sierpnia (17:59)
Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)
Sztangista Izzat Artykow z Kirgistanu stracił brązowy medal olimpijski w kategorii 69 kg, ponieważ w jego organizmie wykryto niedozwoloną substancję strychninę - poinformował Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS). To pierwszy sportowiec, któremu odebrano krążek zdobyty w Rio.
Jak zaznaczył CAS, uaktualnienie wyników tej konkurencji i przyznanie medalu właściwemu zawodnikowi jest po stronie Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów oraz MKOl.
Czwarte miejsce w kat. 69 kg zajął Kolumbijczyk Luis Mosquera, natomiast konkurencję wygrał Chińczyk Zhiyong Shi.
(az)