RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rio: Sztangiście odebrano medal, bo był na dopingu

Publikacja: Czwartek, 18 sierpnia (17:59) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Sztangista Izzat Artykow z Kirgistanu stracił brązowy medal olimpijski w kategorii 69 kg, ponieważ w jego organizmie wykryto niedozwoloną substancję strychninę - poinformował Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS). To pierwszy sportowiec, któremu odebrano krążek zdobyty w Rio.

Jak zaznaczył CAS, uaktualnienie wyników tej konkurencji i przyznanie medalu właściwemu zawodnikowi jest po stronie Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów oraz MKOl.

Czwarte miejsce w kat. 69 kg zajął Kolumbijczyk Luis Mosquera, natomiast konkurencję wygrał Chińczyk Zhiyong Shi.

(az)

Źródło: PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: