RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Religa: Są pieniądze na podwyżki

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Są pieniądze na podwyżki od października dla pracowników medycznych - zapowiedział minister zdrowia. Zgodnie z ustawą z 13 lipca, od października tego roku wyższe pensje otrzymają pracownicy zatrudnieni na etatach, a także na kontraktach, zarówno w publicznych, jak i niepublicznych placówkach medycznych.

Jednocześnie Zbigniew Religa zapowiedział, że będą także środki na podwyżki w przyszłym roku. Pieniądze od 1 października są i będą w przyszłym roku, nie stanowi to żadnego zagrożenia. W każdym miejscu fundusz płacy będzie zwiększony o 30 proc.- podkreślił minister.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: