RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rekordowe syberyjskie mrozy

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rosyjskie władze ewakuowały prawie 100 mieszkańców osiedla Jeleckij koło Workuty na północy kraju. Od trzech dni z powodu awarii nie ma tam ciepłej wody. Przy temperaturze na zewnątrz -30 st. C, w mieszkaniach panuje 10-stopniowy mróz.

Solidny mróz trzyma również w innych rejonach europejskich części Rosji, a także na Uralu i Syberii Zachodniej. Tam temperatura spadła poniżej -50 st. C. Jutro arktyczny chłód ma dotrzeć do Moskwy. Meteorolodzy przewidują, że temperatura w stolicy kraju może spaść nawet do -30 st. C.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: