Przetarg na budowę II linii metra - rozstrzygnięty. Zwyciężyło włosko - turecko - polskie konsorcjum ASTALDI. Komisja przetargowa wybrała tę ofertę bo była ona najkorzystniejsza cenowo. Budowa pochłonie aż 4.117.500.000, 00 złotych brutto. Pierwsi pasażerowie będą mogli pojechać II linią w 2013 roku...

...O ile budowa się nie opóźni. Bo odrzuceni oferenci mają od dziś 10 dni na składanie ewentualnych protestów.

Nie wiadomo jeszcze kiedy zostanie podpisana umowa. Wszystko zależy od protestów przegranych konsorcjów. Firmy raczej nie oddadzą tak łatwo - lukratywnego kontraktu.

Wczoraj na sesji rady miasta - radni zgodzili się na przesunięcie ponad 500 mln złotych na budowę II linii metra. To kwota zaoszczędzona na innych przetargach, m.in. na budowie Mostu Północnego. Na zwiększenie unijnej dotacji zgodziło się też Ministerstwo Infrastruktury.

Zobacz wizualizacje wejść do II linii metra

Tak będzie wyglądało wejście do II linii metra. Na górze warszawskie powiśle - na dole centrum Warszawy - Rondo ONZ, w pobliżu którego mieści się warszawska siedziba radia RMF FM.

Ostre kształty będą nawiązywały do nowoczesnej architektury. Kolory zadaszenia także mają wpisywać się w krajobraz miejskiej dżungli. Wejście, kształtem, będzie nawiązywało do litery M - jak Metro Warszawskie.