RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Premier Serbii podał się do dymisji

Publikacja: Sobota, 8 marca (16:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Premier Serbii podał się do dymisji. <i>To koniec tego rządu</i> - takimi słowami Vojislav Kostunica pożegnał się ze stanowiskiem i zapowiedział przedterminowe wybory na 11 maja.

Kostunica tłumaczył, że nie może być szefem koalicji, w której nie ma jedności. Na początku tygodnia skarżył się, że rząd jest w głębokim kryzysie. Winę za to ponoszą - jego zdaniem - koalicyjni partnerzy, którzy zbyt szybko poddali się w sprawie Kosowa. Ta była serbska prowincja kilka tygodni temu ogłosiła niepodległość.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: