RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Prali brudne pieniądze. Wpadli na Śląsku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Śląska policja zatrzymała trzech mafiosów zajmujących się wyłudzaniem podatku VAT. Przestępcy wystawiali fikcyjne faktury dotyczące obrotu paliwami. W latach 2004-2005 mieli wprowadzić do obrotu około miliona złotych. Pieniądze pochodziły z przestępstw.

Śląscy policjanci na poczet kar zabezpieczyli należące do przestępców mienie m.in.: samochody marki Mercedes, Jeep Grand Cherokee i Opel. Prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne, poręczenia majątkowe od 10 do 50 tysięcy złotych oraz zakazy opuszczania kraju. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Dotychczas w tej sprawie zatrzymano 6 osób. Policjanci przyznają, że planowane są kolejne zatrzymania.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: