RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Poznań: Nożownik bronił się, czy atakował?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzy miesiące w schronisku dla nieletnich - taką decyzję podjął poznański sąd wobec czternastolatka, który ciężko zranił nożem swojego dwa lata starszego kolegę. Nie wiadomo, czy nastoletni nożownik atakował, czy tylko się bronił.

Chłopcy mieszkają w tym samym bloku i dobrze się znają. Nie wiadomo dokładnie, co między nimi zaszło. Pewne jest tylko, że był jakiś konflikt.

14-latek tłumaczył przed sądem, że użył noża w samoobronie przed starszym kolegą. Decyzja o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich sugeruje jednak, że sąd, przynajmniej na razie, nie dał wiary tym tłumaczeniom. A sama policja także ma wątpliwości, kto w tej sytuacji był napastnikiem, a kto ofiarą.

Wiadomo jedno, że młodzi ludzie konflikt między sobą próbowali załatwić za pomocą noża. I jeden z nich omal nie przypłacił tego życiem.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: